Jak na oslavy, aby vás nepálila žáha

Na dovolené a při speciálních příležitostech, kdy sedíme u stolu, poměrně rychle a vlastně nevědomě konzumujeme více tuku, alkoholu a nepřiměřeně velkých porcí jídla. Tyto drobné hříchy se nám ale mohou vymstít. Pokud máme v žaludku přemíru všeho, naše zažívání nám vyhlásí válku – dojde k nadměrné sekreci žaludečních kyselin a pálení žáhy.

Vyhrajte nad pálením žáhy

Pokud chcete zvítězit nad pálením žáhy, můžete si z velké části pomoci sami. Řiďte se následujícími doporučeními.

  • Konzumujte střídmé porce jídla.
  • Vyhněte se potravinám, které vám způsobují problémy, a nahraďte je vhodnějšími. Mezi těžká jídla řadíme také vlašské ořechy, zkuste je tedy třeba ve štrůdlu nahradit estragonem.
  • Jezte několikrát denně menší porce.
  • Jídlo pořádně rozžvýkejte. Díky tomu bude lépe stravitelné.
  • Pijte vodu.
  • Po konzumaci těžkého jídla si nelehejte. Pokud se odpočinku nechcete vzdát, vrchní část postele zvedněte do zvýšené polohy.
  • Snídaně by měla být vydatná, ostatní jídla pak již spíše menší. Pokud jednotlivá jídla plánujete, je lepší dát si větší oběd než večeři.

Potýkáte-li se s pálením žáhy často, může vám pomoci přípravek Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety, společně s ostatními inhibitory protonové pumpy se řadí mezi nejúčinnější řešení tohoto problému. Nolpaza 20 mg obsahuje pantoprazol, který dlouhodobě kontroluje sekreci žaludeční kyseliny a odstraňuje příznaky spojené s refluxem, jako je například pálení žáhy. Pro zajištění celodenního účinku postačuje 1 tableta.

 

Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety (balení 14 tablet) je volně prodejný lék k vnitřnímu užití s účinnou látkou pantoprazolum.
Před užitím léku si pečlivě přečtěte příbalový leták.

Všechna práva vyhrazena. Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto